هزینه ماهانه بیمه سلامت برای درمان در تهران

دسته: اجتماعی
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۲ خرداد ۱۳۹۷
هزینه ماهانه بیمه سلامت برای درمان در تهران

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران با اشاره به جمعیت ۲میلیون و ۹۰۰هزار نفری بیمه‌شدگان این سازمان بیمه‌گر در پایتخت، شرایط عضویت در صندوق بیمه ایرانیان را تشریح کرد.

هزینه ماهانه بیمه سلامت برای درمان در تهران

 

ه بیمه سلامت برای درمان در تهراندکتر کوروش فرزین در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت پوشش بیمه سلامت در استان تهران توضیح داد و گفت: در حال حاضر حدود ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در سطح استان تهران تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که از این تعداد حدود یک میلیون و۵۰۰ هزار نفر عضو صندوق بیمه همگانی رایگان هستند. صندوق کارکنان دولت نیز در این استان نسبت به استان‌های دیگر حجم بیشتری دارد و جمعیت آن به حدود ۹۰۰ هزار نفر می‌رسد. حدود ۲۹۰ هزار نفر نیز تحت پوشش صندوق روستایی و ۱۱۴ هزار نفر تحت پوشش صندوق سایر اقشار قرار دارند.

وی با اشاره به ابلاغیه سال گذشته سازمان بیمه سلامت درباره بیمه‌شدگان صندوق بیمه همگانی رایگان در سراسر کشور، افزود: از آبان ماه سال گذشته بر اساس مصوبه بودجه سال ۹۶، بیمه‌شدگان رایگان باید از سیستم دولتی خدمت دریافت کنند و نمی‌توانند از مراکز خصوصی طرف قرارداد استفاده کنند و تنها زمانی که سیستم دولتی نتواند خدمت ارائه دهد، با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی مربوطه، مجوز ارایه خدمت در مراکز خصوصی را نیز به این دسته از بیمه‌شدگان خواهیم داشت.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران در توضیح چرایی محدودیت ایجاد شده برای ارایه خدمات به بیمه شدگان رایگان در مراکز خصوصی، گفت: سطح دسترسی به این مراکز باعث می‌شد هزینه‌ها به میزان چشمگیری افزایش پیدا کند. از طرفی هم حجم قابل توجهی از بیماران سرباری در استان تهران وجود دارند که خدمات تخصصی و فوق تخصصی را در این استان دریافت می‌کنند. این موضوع باعث شلوغی مراکز، افزایش ضریب اشغال تخت و مراجعات مکرر می‌شود. در مجموع باید گفت که میانگین هزینه درمانی ماهیانه این اداره کل در سطح استان تهران حدود ۱۸۰ میلیارد تومان است که نزدیک به ۲۰ درصد از کل هزینه‌های درمان کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره آمار افراد فاقد پوشش بیمه درمانی در تهران گفت: بعد از شروع بیمه همگانی در سال ۹۳ استنباط ما این بود که همه مردم این بیمه را دریافت می‌کنند، اما همچنان تعدادی از مردم فاقد پوشش بیمه‌ای هستند، ولی متاسفانه آمار دقیقی دراین زمینه نداریم.

فرزین درباره سرانه حق بیمه نیز گفت: برای صندوق بیمه ایرانیان سالانه ۵۲۸ هزار تومان معادل ماهیانه ۴۴ هزار تومان مقرر شده است. ۵۰ درصد ازاین حق بیمه را دولت تقبل می‌کند و نیمی از آن که معادل۲۶۴ هزار تومان است نیز توسط خود فرد پرداخت می‌شود. در حال حاضر در استان تهران حدود ۴۶ هزار نفر در قالب این صندوق بیمه‌ای تحت پوشش هستند.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:پایگاه خبری قطره پاک - 154 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۹
برچسب ها:
دیدگاه ها