بیش از ۱۰ میلیارد ریال کتاب از ناشران خریداری شد

دسته: فرهنگ و هنر
بدون دیدگاه
شنبه - ۵ خرداد ۱۳۹۷
بیش از ۱۰ میلیارد ریال کتاب از ناشران خریداری شد

مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: 10 میلیارد و 849 میلیون و 243 هزار ریال، از ناشران شرکت کننده در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خریداری شد.

بیش از ۱۰ میلیارد ریال کتاب از ناشران خریداری شد

 

بیش از 10 میلیارد ریال کتاب از ناشران خریداری شد

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهرزاد دانش افزود:

کارگروه انتخاب و خرید کتاب سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با ۱۰ کارشناس، آثار ۱۲۱۰ ناشر را در نمایشگاه بررسی و ارزیابی کرد و پس از آن، یک هزار و ۵۹۹ عنوان کتاب از مجموع این آثار برای خرید انتخاب شد.

وی ادامه داد:

با تصمیم این کارگروه،۷۰ هزار و ۳۱۸ کتاب از ناشران خریداری شد که ارزش آنها ۱۰ میلیارد و ۸۴۹ میلیون و ۲۴۳ هزار ریال است.

به گفته دانش، از این میزان کتاب خریداری شده، تعداد یکهزار و ۲۱۹ عنوان آثار تالیفی و ۳۸۰ اثر نیز ترجمه بوده است.
مدیرکل چاپ و نشر با اشاره به موضوعات این آثار اظهار داشت:

این کتاب‌‌ها در موضوعات ادبیات، تاریخ و جغرافیا، دین، زبان، علوم اجتماعی، علوم خاص، علوم کاربردی، فلسفه، کلیات و هنر هستند.

بر اساس این گزارش، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف حمایت از ناشران خصوصی، در سه سال اخیر هنگام برگزاری نمایشگاه کتاب تهران نسبت به خرید کتاب از ناشران یاد شده اقدام می‌کند.

غلامرضا طریقی عضو کارگروه انجمن های ادبی شد
به گزارش ایرنا از بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، در پی برگزاری انتخابات نخستین مجمع عمومی انجمن‌های ادبی ایران و انتخاب غلامرضا طریقی به عنوان نخستین دبیر این مجمع، محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این شاعر را به عضویت در کارگروه اجرای آیین‌نامه امور انجمن‌های ادبی منصوب کرد.
در بخشی از حکم جوادی خطاب به غلامرضا طریقی آمده است: « با توجه به انتخاب شما در مراسم انتخاب دبیر مجمع انجمن‌های ادبی و با در نظر گرفتن پیشینه ارزشمند و اندوخته‌های ارزنده ادبی و فرهنگی حضرتعالی در جهان ادبیات ایرانی و انجمن‌های ادبی ایرانی به موجب این حکم، به عنوان «عضو کارگروه اجرای آیین‌نامه امور انجمن‌های ادبی» تا برگزاری مجمع بعدی و انتخاب دبیر جدید منصوب می‌شوید.
جای خرسندی است بر پایه آئین‌نامه امور انجمن‌های ادبی و با در نظر گرفتن اصل تسریع و تسهیل اعتلا و درخشش انجمن‌های ادبی و ایرانی را موجب شوید.»
بر اساس «آئین‌نامه امور انجمن‌های ادبی»،مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان به عنوان رئیس، معاون مدیرعامل بنیاد در امور فرهنگی و انجمن‌های ادبی، دبیر هیأت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی وزارت ارشاد، سه نفر از صاحب‌نظران و فعالان انجمن‌های ادبی و دبیر «خانه انجمن‌های ادبی ایرانیان» اعضای این کارگروه هستند که برای مدت دو سال انتخاب می‌شوند.

منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:پایگاه خبری قطره پاک - 154 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۷
برچسب ها:
دیدگاه ها