میانگین افزایش شهریه مدارس غیر دولتی در سال آینده

دسته: اجتماعی
بدون دیدگاه
شنبه - ۵ خرداد ۱۳۹۷
میانگین افزایش شهریه مدارس غیر دولتی در سال آینده

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی از راه‌اندازی ۱۰ سامانه در این سازمان خبر داد و گفت: میانگین افزایش شهریه مدارس غیر دولتی در سال تحصیلی آینده ۱۳.۵ درصد است.

میانگین افزایش شهریه مدارس غیر دولتی در سال آینده

 

میانگین افزایش شهریه مدارس غیر دولتی در سال آینده به گزارش خبرنگار آموزش‌ و پرورش خبرگزاری فارس، مجتبی زینی‌وند رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌ و پرورش در نشست خبری که امروز در ساختمان زنده‌یاد علاقه‌مندان این وزارتخانه برگزار شد، اظهار کرد: رسالت تعلیم و تربیت، یک رسالت چند بعدی است.

وی ادامه داد: ارتقای جایگاه‌های شورای آموزش‌ و پرورش یک ضرورت است زیرا مشارکت همه مردم و دستگاه‌ها، دسترسی به آموزش و پرورش با کیفیت و با عدالت را فراهم می‌کند.

زینی‌وند افزود: از ابتدای سال تا کنون ۱۳۲ جلسه شوراهای آموزش‌ و پرورش داشتیم که ۴۹۶ مصوبه داشتند.

وی افزود: ۱۰ سامانه در مدارس غیردولتی ایجاد شده است؛ به عنوان مثال برای ساماندهی مراکز آموزشی، سامانه‌ای فعال کردیم که بیش از ۱۲ هزار مرکز ورود اطلاعات داشتند.

معاون وزیر آموزش‌ و پرورش درباره سامانه مراکز پیش دبستانی گفت: ۱۵۰۰ موسس تاکنون ورود اطلاعات داشتند و کد رهگیری به عنوان مجوز موقت آنها محسوب می‌شود.

وی درباره الگوی شهریه اظهار کرد: الگوی شهریه مدارس غیردولتی بر اساس محاسبه هزینه تمام شده و برنامه آموزشی و پرورشی ارائه شده تعیین شده است.

زینی وند در خصوص فوق برنامه تابستان مدارس غیر دولتی ادامه داد: برای دوره ابتدایی ۹۰ ساعت، برای دوره متوسطه اول ۱۰۸ ساعت و برای دوره متوسطه دوم ۱۴۴ ساعت جهت تقویت بنیه علمی و مهارت آموزی دانش‌آموزان پیش بینی شده است.

وی درباره افزایش شهریه مدارس غیردولتی گفت: میانگین افزایش شهریه مدارس غیردولتی در سال تحصیلی جدید در کشور ۱۳٫۵ درصد است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌ و پرورش اضافه کرد: در تهران میانگین افزایش شهریه ۱۳ درصد است که میانگین افزایش شهریه در ابتدایی ۱۵ درصد، در متوسطه اول ۱۳ درصد و متوسطه دوم ۱۱ درصد است.

وی در خصوص بازدید از مدارس غیردولتی اظهار کرد و گفت: ۱۳ هزار و ۷۴۷ بازدید از روند ثبت نام مدارس غیردولتی در سال تحصیلی جاری انجام شد که ۳۶ مورد عدم رعایت قانون و آیین نامه بود‌.
منبع: خبرگزاری فارس


نوشته شده توسط:پایگاه خبری قطره پاک - 154 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶
برچسب ها:
دیدگاه ها